21. listopadu 2016

Sziget 2016 throwback

Jeden z největších zážitků letošního roku bude určitě Sziget. Myslím, že je právě ten správnej čas na něj zavzpomínat a zrekapitulovat si, jaké to tam bylo. A vlastně vůbec vám ukázat pár fotek, nesledujete-li můj facebook nebo Kulturne.com.


Takhle zpětně mi přijde neskutečný, kolik interpretů a hlavně těch se známějšími jmény jsem slyšela. Pořád nemůžu uvěřit, že jsem slyšela třeba Sigur Rós, Kaiser Chiefs nebo Parov Stelar naživo. Pravda je, že už tak třetí den jsem tím vším byla přehlcená. Milým překvapením pro mě byla MØ, tu poslouchám od tý doby neustále. Naprosto parádní taky byli !!! (hledej jako Chk chk chk). Bezesporu zážitek byl Noel Gallagher a jeho High Flying Birds, kteří nezapomněli zahrát i pár pecek od Oasis. A Oasis je kapela, se kterou jsem vyrostla. Tudíž jsem měla doopravdy slzy v očích, když já a všichni kolem mě zpívali Champagne Supernova, The Masterplan a nakonec i Wonderwall. Super párty taky byla na Die Antwoord - těsně po děšti, s holinkama a v pláštěnce. A nesmím zapomenout na Jain. Hodně jsem jí poslouchala v práci, proto jsem se na ní opravdu těšila. Dopadlo to tak, že jsem jí šla fotit. A tak jsem najednou stála ve fotopitu, koukala na opravdovou Jain a do těla mi pronikaly basy písniček, který jsem moc dobře znala. A ruce, ve kterých jsem držela foťák, se mi tak trochu klepaly.

Když jsme zrovna nefotili, tak jsme velkou část volného času trávili v press centru. Za celý svůj život jsem snad nepotkala tolik lidí různých národností, jako právě v press centru na Szigetu. Maďaři, Slováci, Turci, Bělorusové, Belgičané, slečna z Rumunska... A vůbec nevím odkud dál ještě. Novinkou prý byl i kávovar, kam se sypalo kafe tak černý, že by se s nim dalo kreslit po zdi. Ano, chutnalo jako uhlí, ale nejednou přišlo vhod.


Je toho víc, na co vzpomínám. Ať už v dobrém (noví přátelé, český večer u Campfire stage, večerní brouzdání po ostrově a mnoho dalšího) nebo v trochu méně dobrém (ten večer, co na mě kdosi spadl, když jsem ležela ve stanu, zima po ránech a večerech a občasný slejváky). Ale ne nadarmo moje oblíbené pořekadlo říká: "Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně že je intenzivní." A to Sziget určitě byl. Byl to zážitek.

Více fotek v albu na facebooku!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...